SHIATSU MASÁŽ

Shiatsu pochází z Japonska. Představuje formu fyzické léčby, při níž se vyvíjí tlak na aktivní akupunktumí body a meridiány ve snaze uvést do rovnováhy tělesnou energii a utužovat tak zdraví. I když samotný název znamená „tlak prstů“, při shiatsu se tlak vyvíjí i jinými částmi ruky.

Nejčastěji využívají shiatsu lidé s vleklými bolestmi hlavy nebo zad, dále s přáním odstranit nespavost, únavu a zvýšit odolnost vůči stresu. V podstatě může tato masáž pomoci při jakémkoli problému psychosomatického charakteru, její největší přínos však spočívá v prevenci. Samotná masáž se provádí přes oblečení. Je proto vhodné mít na sobě pohodlný oděv z přírodního materiálu.

UVOLNĚNÍ PÁTEŘE POMOCÍ REFLEXNÍ TERAPIE

Reflexní terapie je založená na reflexních bodech na chodidlech a dlaních, které odpovídají daným částem našeho těla. Každý reflexní bod je zakončením reflexní (nervové) dráhy, která prochází danými orgány a končí na našem chodidle. Stimulace těchto bodů pomáhá odstraňovat  bloky reflexních drah a tím zlepšuje činnost jednotlivých orgánů. Při uvolňování krční páteře se nejdříve stimulují odpovídající body na chodidlech, dále se postupuje v sedě na šíji a nakonec se na lehátku uvolní bederní páteř.

BREUSSOVA MASÁŽ

Jde o jemnou, energeticko manuální masáž zad v oblasti páteře, která uvolňuje tělesné i psychické blokády. Jednoduchými masážními hmaty se „roztahují“ obratle a za použití speciálního oleje ztřezalky se docílí nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla. Při opakovaných masážích dochází k  regeneraci plotének.

MANUÁLNÍ LYMFODRENÁŽ

Manuální lymfodrenáž je jemná hmatová technika, ovlivňující lymfatický systém. Stimuluje v něm oběh lymfy, která v našem těle zajišťuje rovnováhu tekutin v tkáních a v krvi, odvádí z těla odpadové látky a vytváří lymfocyty, které se starají o naši imunitu. Je vynikající prevencí a doplňkovou metodou při léčbě celulitidy, detoxikuje organismus a zlepšuje výživu buňek. Je prevencí proti otokům lymfatického původu a dokáže je i odstranit. Podporuje regeneraci organismu, významně posiluje imunitu a má hluboce relaxační účinek.

MEDOVÁ DETOXIKAČNÍ MASÁŽ

Masáž medem je tradiční prostředek lidového léčitelství, který působí velmi účinně proti rozvinutým nemocem. Používá se však i k zvládnutí stresu, chronických chorob, potíží přicházejících s věkem a nezdravým způsobem života. Při masáži jsou „vysávány staré usazeniny a toxické látky z tělesných tkání a zároveň se přes nervová zakončení stimuluje činnost orgánů. Zlepšuje se stav a výživa pokožky, dochází k celkovému prohřátí a prokrvení.

ČOKOLÁDOVÁ MASÁŽ

Čokoterapie působí proti depresi, stresu a únavě. Má omlazující účinky, podporuje činnost srdce a celkovou detoxikaci organismu. Kakao zabraňuje pronikání volných radikálů a theobromin v kakau působí příznivě na cévní zakončení a aktivuje látkovou výměnu.

ZDRAVOTNÍ  MASÁŽ

Klasická masáž olejem, doplněná baňkovou masáží či přikládáním baněk podle potřeby a stavu klienta..

REFLEXNÍ MASÁŽ CHODIDEL

Při této technice se jemně masírují reflexní plošky na chodidlech, čímž dojde k hlubokému uvolnění a povzbuzuje se samoléčící schopnost organismu. Zároveň masáž dodává energii, posiluje imunitu a zklidňuje psychiku.

INDICKÁ MASÁŽ HLAVY

Indická masáž hlavy je jemné, léčivé ošetření hlavy, krku, ramen a horní části paží. Odstraňuje každodenní stres, bolesti hlavy a očí, napětí v ramenou, v krku a šíji, zlepšuje kvalitu vlasů, navozuje pocit duševní pohody a celkově fyzicky i psychicky harmonizuje organismus.

ČOKOLÁDOVÉ ZÁBALY

Přinášejí báječný pocit relaxace, uvolňují a odplavují stres.
Čokoláda navíc:

PARAFÍNOVÉ ZÁBALY

Parafín je produkt,který má schopnost zadržovat teplo. Pod vrstvou parafinu dochází k účinnému a dlouhodobému prohřátí a prokrvení pokožky a k výraznému uvolnění svalů a kloubů, zvyšuje krevní oběh a otevírá póry. Je vhodná také k uvolnění svalů před různými druhy masáží. Mezi velice oblíbené patří parafínové zábaly rukou.