Masáže

SHIATSU MASÁŽ

Shiatsu pochází z Japonska. Představuje formu fyzické léčby, při níž se vyvíjí tlak na aktivní akupunktumí body a meridiány ve snaze uvést do rovnováhy tělesnou energii a utužovat tak zdraví. I když samotný název znamená „tlak prstů“, při shiatsu se tlak vyvíjí i jinými částmi ruky.

Nejčastěji využívají shiatsu lidé s vleklými bolestmi hlavy nebo zad, dále s přáním odstranit nespavost, únavu a zvýšit odolnost vůči stresu. V podstatě může tato masáž pomoci při jakémkoli problému psychosomatického charakteru, její největší přínos však spočívá v prevenci. Samotná masáž se provádí přes oblečení. Je proto vhodné mít na sobě pohodlný oděv z přírodního materiálu.

BREUSSOVA MASÁŽ

Jde o jemnou, energeticko manuální masáž zad v oblasti páteře, která uvolňuje tělesné i psychické blokády. Jednoduchými masážními hmaty se „roztahují“ obratle a za použití speciálního oleje ztřezalky se docílí nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla. Při opakovaných masážích dochází k  regeneraci plotének.

MANUÁLNÍ LYMFODRENÁŽ

Manuální lymfodrenáž je jemná hmatová technika, ovlivňující lymfatický systém. Stimuluje v něm oběh lymfy, která v našem těle zajišťuje rovnováhu tekutin v tkáních a v krvi, odvádí z těla odpadové látky a vytváří lymfocyty, které se starají o naši imunitu. Je vynikající prevencí a doplňkovou metodou při léčbě celulitidy, detoxikuje organismus a zlepšuje výživu buňek. Je prevencí proti otokům lymfatického původu a dokáže je i odstranit. Podporuje regeneraci organismu, významně posiluje imunitu a má hluboce relaxační účinek.

ZDRAVOTNÍ  MASÁŽ

Klasická masáž olejem, doplněná baňkovou masáží či přikládáním baněk podle potřeby a stavu klienta..

REFLEXNÍ MASÁŽ CHODIDEL

Při této technice se jemně masírují reflexní plošky na chodidlech, čímž dojde k hlubokému uvolnění a povzbuzuje se samoléčící schopnost organismu. Zároveň masáž dodává energii, posiluje imunitu a zklidňuje psychiku.